25 Ocak 2017 Çarşamba

Maksat kafa dağıtmak

Hep bebek hep bebek yazacak değilim ya! Full time anne olabilirim, evet, ama kendime vakit ayırmadan akıl sağlığı yerinde bir anne olmak çok zor. Ben de kendime yeni uğraşlar buldum. Bir bloğum var evet, şu anda okumaktasınız:) Bir de Instablog hesabı olsun dedik. Kardeşim Zeynep'le:)

Makyaj, cilt bakımı, güzellik, moda, yeme içme, kısaca yaşam üzerine bir Instagram hesabı açtık: beautypotbysisters :) Tamamen hobi amaçlı. Hepsi Zeynep'in yüzünden oldu aslında. Bir anda beni de makyaj merakına bulaştırdı. Zibilyon tane makyaj malzemesi alır oldum. Eskiden 1 fırçam, 1 allığım, 1 ruj, 1 rimelim varken, şimdi nasıl bu hale geldim bilmiyorum:) Ama bana terapi gibi geliyor. Çocuklarla dışarı çıkarken bazen yüzüme krem sürmek bile mümkün olmuyor ama vaktim olduğunda makyaj yaparken acayip rahatlıyorum. Resim yapmak gibi:) Orta okuldayken resim yağlıboya tablo falan yapardım, fazladan bir oda olsa evde kendime atölye yapsam arada kaçsam oraya ah ne güzel olurdu:) Neyse ben de simdi makyajla falan kendimi rahatlatıyorum. Dedik ki Zeynep'le, madem alıyoruz kullanıyoruz bu ürünleri, paylaşalım fikrimizi de ilgilenenlere faydamız da olsun. Makyaj ağırlıklı olsa da kafamız göre takıldığımız da oluyor bazen. Hatta şu aralar Zeynep sınav hazırlığında olduğundan bu hesap tamamen bana kalınca, kombin falan da paylaşırken buldum kendimi:)

Zaten beni yakından tanıyanlar bilir, çocukluk yıllarımdan beri modaya ayrı bir ilgim var. Moda tasarımı falan okumak aklımdaydı hep ama olmadı. Tasarımdan ziyade styling aslında daha ilgimi çeker oldu. Ama çoğu zaman istediğim gibi giyinmek mümkün olmuyor. 2-3 yıldır ya hamile ya emzirme modunda olduğum için duruma yönelik giyinmek zorunda kalıyorum. Elbise giymeyi özledim mesela:) Neyse ki önden düğmeli modeller var da biraz olsun ihtiyacımı giderebiliyorum.

İşte açtığımız instagram hesabında böyle şeyler paylaşıyoruz. Bazen mekan önerileri vs. de oluyor. Ama ağırlıklı olarak güzellik ve stil üzerine. Hatta ayrıca blog açıp yazmayı düşündük ama ben yapamam. Bu bloğumu bile ihmal ediyorum. Zeynep üniversiteye başlayınca belki açar:) Hatta youtube kanalı bile açabiliriz, ben bebelerle pek video falan çekip koyamam ama Zeynep'e atabilirim onu:)

Ha bir de hiç açılmamış ya da az kullandığımız, bolluktan kullanmaya fırsat bulamadığımız makyaj ve cilt bakım ürünlerini vs. elden çıkarmak için cüzi fiyata satışa koyduğumuz blog satış hesabımız da var: beautypotbysisters_satis. Orayı da takip edebilirsiniz isterseniz:)

Şimdilik hoşçakalın. Arayı çok açmadan yeni yazılarla buluşmak dileğiyle:)

beautypotbysisters
beautypotbysisters_satis
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder